Turistická základna ČACHNOV - problémy s nízkým stavem vody

Čachnov, čp. 22 - Stará škola, 569 82 Borová u Poličky   

Vesnička Čachnov leží v samém srdci Žďárských vrchů. Čachnov je nevelká obec ležící uprostřed rozsáhlých lesů svažujících se od jihu k severu. Ze západu sem zasahuje Stará obora, od východu Borovský les a od jihu Bukovina. Čachnovem vede železniční trať, spojující Skuteč s Poličkou. Čachnov je východiště tří značených turistických tras - zelené, žluté a modré. Zelená značka vede západně k prameni Chrudimky, žlutá značka vede jižně do Svratky a modrá vede jihovýchodně ke Karlštejnu.

V nedalekém okolí je možné navštívit např. zámek Karlštějn, město Svratka, dále také Smetanovu Litomyšl (zámek), skalní útvary Milovské a Rybenské Perníčky, 4 palice, Devět skal (nejvyšší vrchol Žďárských vrchů), Toulovcovy Maštale. Koupání v letních měsících je možné v nedalekém rybníku Chochol a o něco vzdálenějším rybníku Milovy. Oblast je charakterizována krásnou přírodou, klidem a v letních měsících zejména příjemným počasím. Je přímo stvořená pro turistiku a cykloturistiku s mnoha zajímavými cyklistickými trasami.

V zimním období a zejména pro milovníky bílé stopy je zde nespočetně km běžkařských tratí. Pro nadšence sjezdového lyžování cca 14 upravovaných sjezdovek…Svratka, Hlinsko, Nové Město, Polička a mnoho dalších.

Objekt vypadá následovně: je plně vybaven, hlavní místnost o 24 lůžkách, je možné spát ve vlastním spacáku nebo jsou k dispozici přikrývky a polštáře. Místnost je zároveň brána jako společenská. Vytápění je zde lokální na tuhá paliva (uhlí). Dále je zde zařízená a plně vybavená kuchyně (mikrovlka, el. sporák), umyvadlo, dřez, teplá voda. V objektu se mimojiné nachází i sprchový kout, ohřev vody el. bojler. Přímo v domě je dále místnost s pingpongovým stolem a společenská místnost je vybavena spoustou her. Parkování před domem. Vzdálenost od železniční zastávky cca 1 km.

Kde se naše turistická základna přesně nachází? Klikněte a kouknětě na mapu :-).

Zapujčení členům pionýrských skupin, skutským oddílům a neziskovým organizacím.

Čachnov

/album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3669-jpg1/ /album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3684-jpg1/ /album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3685-jpg1/ /album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3686-jpg1/ /album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3687-jpg1/ /album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3690-jpg1/ /album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3688-jpg1/ /album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3689-jpg1/ /album/cahnov-nase-turisticka-zakladna/img-3683-jpg1/