Co je to Pionýr?

Pionýr je občanské sdružení, jehož aktivity spočívají v činnosti dobrovolníků. Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné, na politických stranách, hnutích a ideologiích nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých.

Co je to 52. PS SLUNOVRAT?

52. PS SLUNOVRAT je právní subjekt, který pod sebou sdružuje 3 oddíly a to Oddíl Jiřího Wolkera (Lesná), oddíl Stopaři (Kohoutovice) a oddíl Šipky (Starý Lískovec).

Oddíl Jiřího Wolkera, kdo jsme?

Jsme pionýrský oddíl se zaměřením zejména na turistiku a přírodu. Jsme součástí 52. pionýrské skupiny SLUNOVRAT se sídlem v Brně, která je jednou ze základních organizačních a hospodářských jednotek organizace Pionýr s právní subjektivitou. V našem oddílovém znaku máme Sluníčko.

Kdo se může stát členem našeho oddílu?

Pokud je Vaše dítě ve věku 6-14 let, tak právě pro něj je náš turistický oddíl určen :-)

Je možné, aby navštěvovalo oddíl i dítě předškolního věku?

Ano, pro menší děti máme už několikátý rok otevřenou speciální družinku předškoláčků.

S kým se budou děti nejčastěji potkávat?

Se zkušenými vedoucími (každý vedoucí bez výjimky prošel mnoha lety našeho oddílu jako dítě) a šikovnými instruktory a instruktorkami. Klademe velký důraz na to, aby každý, kdo pracuje s dětmi, byl dostatečne proškolen a získal maximální možnou kvalifikaci. 

Co všechno se Vaše dítě může naučit?

Jak jsme již v některé z odpovědí zmínili, náš oddíl je především turistický. Během celého školního roku navštívíme spoustu zajímavých míst viz. záložka Výlety a akce. Samozřejmě není prioritou neustále jen chodit a chodit, turistika je pestře kombinována se spoustou her v přírodě, na družinových schůzkách a v zimním období v naší klubovně. Mimojiné se zde Vaše dítě může naučit mnoho užitečných věcí, které mu pomohou v další cestě životem - od vázání uzlů a šifrování přes stopy zvířat až k základům první pomoci. Nejdůležitější ale je, že poznají nové kamarády, získají mnoho cenných zkušeností, naučí se týmové spolupráci, fair play a zažijí skupinový život.

Proč zrovna náš oddíl pro Vaše dítě?

Možnost navštěvovat pravidelné týdenní družinové schůzky, účastnit se víkendových jednodenních výletů i vícedenních výprav pořádaných několikrát do měsíce, dále Jarního tábora, Velikonoc, podzimních i pololetních prázdnin a především také využít možnost našeho letního tábora, který pořádáme každoročně v době letních prázdnin a který se nachází v krásné oblasti CHKO Žďárské Vrchy.

Jak je možné se k nám přihlásit?

Je to jednoduché, stačí kontaktovat telefonicky nebo emailem našeho hlavního vedoucího (kontakt na hlavní stránce tohoto webu) a nebo se za námi přijít osobně podívat. Naše klubovna sídlí v Brně, v městské části Lesná na ulici Dusíkova č.o. 5 v areálu volnočasového centra Maják. Odkaz zde.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU :-)