Co je to Pionýr?

Pionýr je občanské sdružení, jehož aktivity spočívají v činnosti dobrovolníků. Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné, na politických stranách, hnutích a ideologiích nezávislé sdružení dětí, mládeže a dospělých.

Co je to 52. PS SLUNOVRAT?

52. PS SLUNOVRAT je právní subjekt, který pod sebou sdružuje tři oddíly a to oddíl Jiřího Wolkera (Lesná), oddíl Stopaři (Kohoutovice) a oddíl Šipky (Starý Lískovec).

Oddíl Jiřího Wolkera, kdo jsme?

Jsme pionýrský oddíl se zaměřením zejména na turistiku a přírodu. Jsme součástí 52. pionýrské skupiny SLUNOVRAT se sídlem v Brně, která je jednou ze základních organizačních a hospodářských jednotek organizace Pionýr s právní subjektivitou. V našem oddílovém znaku máme sluníčko.

Kdo se může stát členem našeho oddílu?

Vaše dítě ve věku 6-14 let, právě pro ně je náš turistický oddíl určen :-)

Je možné, aby navštěvovalo oddíl i dítě předškolního věku?

Ano, pro menší děti máme už několikátý rok otevřenou speciální družinku předškoláčků.

S kým se budou děti nejčastěji potkávat?

Se zkušenými vedoucími (každý vedoucí prošel mnoha lety našeho oddílu jako dítě) a šikovnými instruktory a instruktorkami. Klademe velký důraz na to, aby každý, kdo pracuje s dětmi, byl dostatečne proškolen a získal maximální možnou kvalifikaci. 

Co všechno se Vaše dítě může naučit?

Jak jsme již zmínili, náš oddíl je především turistický. Během celého školního roku navštívíme spoustu zajímavých míst viz záložka Výlety a akce. Samozřejmě není prioritou neustále jen chodit a chodit, turistika je pestře kombinována se spoustou her v přírodě, na družinových schůzkách a v zimním období v naší klubovně. Mimo jiné se zde Vaše dítě může naučit mnoho užitečných věcí, které mu pomohou v další cestě životem - od vázání uzlů a šifrování přes stopy zvířat až k základům první pomoci. Nejdůležitější ale je, že poznají nové kamarády, získají mnoho cenných zkušeností, naučí se týmové spolupráci, fair play a zažijí skupinový život.

Proč zrovna náš oddíl pro Vaše dítě?

Možnost navštěvovat pravidelné týdenní družinové schůzky, účastnit se víkendových jednodenních výletů i vícedenních výprav pořádaných několikrát do měsíce, dále jarního tábora, Velikonoc, podzimních i pololetních prázdnin a především také využít možnost našeho letního tábora, který pořádáme každoročně v době letních prázdnin a který se nachází v krásné oblasti CHKO Žďárské Vrchy.

Jak je možné se k nám přihlásit?

Je to jednoduché, stačí kontaktovat telefonicky nebo emailem našeho hlavního vedoucího (kontakt na hlavní stránce tohoto webu) a nebo se za námi přijít osobně podívat. Naše klubovna sídlí v Brně, v městské části Lesná na ulici Dusíkova č.o. 5 v areálu volnočasového centra Maják. Odkaz zde.

TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU :-)