Kronika z akcí oddílu

Datum 05.11.2018

Vložil Alča

Titulek Tropickým pralesem!

Odpovědět

Letošní podzimní prázdniny 27. 10. - 30. 10. 2018 jsme strávili pomocí nešťastnému cestovateli Zikmundovi, který kdesi v hlubinách afrického pralesa ztratil svého přítele Hanzelku. Proto jsme pečlivě pročesali okolí Čachnova, získali očkování proti žluté zimnici z květin nacházejících se v pralese a objevili mnoho užitečných informací o životě v tropech.

Po mnoha peripetiích jsme jako záchranná výprava zjistili, že hlavním nepřítelem jsou krvelačná bradavičnatá prasata. Protože jsme si ale počínali šikovně a neohroženě, nakonec jsme prasata porazili, vyjedli jim spižírnu a cestovatelé mohli pokračovat ve své expedici a bádat dál.

Datum 22.06.2018

Vložil Monča

Titulek Za pokladem MERKURU 15.-17.6.

Odpovědět

V pátek 15.6. jsme se vydali, společně s oddílem Stopařů, z brněnského hlavního nádraží hledat poklad. Záhy jsme sice zjistili, že jsme zapomněli mapu, jež nás tam měla dovést, leč jako správní pionýři jsme místo jeho údajného výskytu stejně bez problému našli. Byl jím kemp Merkur v Pasohlávkách. Hned první den se nám podařilo najít truhlu. K jejímu otevření však byly potřeba tři klíče. Do neděle se nám povedlo je všechny sehnat a truhlu otevřít. Byly jsme však zklamáni, poklad uvnitř nebyl. Jen dopis, jež nás navedl dále. Snad ho tedy ještě najdeme. Během víkendu jsme si užili krásného počasí, koupání, výletu do Pasohlávek, grilovačky a spoustu dalšího.

Tento výlet je pořádán každoročně, tak doufejme, že se příští rok sejdeme v Merkuru znovu a ještě ve větším počtu.

Datum 01.12.2016

Vložil Daniel

Titulek Záhada

Odpovědět

Odborníci ze všech krajů Země se sešli 26.11 2016, aby zjistili něco více o humanoidní bytosti terorizující obyvatelé Tišnova a jeho okolí. Z výpravy se vrátili živí a zdraví, ovšem video a foto materiál odmítají vypustit na veřejnost. Co se stalo na výpravě? Kde je onen ztracený materiál? Je to snad známkou nějakého většího spiknutí? Ilumináti nebo mimozemšťané ?
Jediné, k čemu se skupina odborníků vyjádřila, bylo kakao, které bylo prý moc dobré, a také to, že se jim výprava moc líbila. Záhadné chování a tajnůstkaření nás velmi překvapilo a zaujalo, proto budeme celou situaci pečlivě sledovat.

Datum 02.11.2016

Vložil Bagy

Titulek Podzimky Pevnost Čachnov

Odpovědět

Na pevnost Čachnov jsme tentokrát vyrazili ve velmi hojném počtu. První den jsme se věnovali aktivitám na zpevnění týmů a připravovali se na zdárné započetí soutěže. Při těchto hrách se nám podařilo získat první z klíčů, o jehož účelu jsme byli poučeni později. Hned další ráno jsme nalezli truhlu, která byla v soutěži výhrou. Byla ale ověšena šesti zámky a klíče k nim jsme museli získat plněním náročných úkolů, které nám předkládal Pán pevnosti. Hned dopoledne jsme vyrazili hledat druhý. Pán pevnosti jej skrýval ve skalním útvaru zvaném Zkamenělý zámek. Při pátrání jsme byli dokonce nuceni použít i buzoly! Po návratu jsme hráli hry, navečeřeli se a šli spát. Sobota byla vyvrcholením celé hry a tak nás už ráno navštívil Pán pevnosti, aby nám zadal předposlední úkol. Sbírali jsme krystaly z okolí pevnosti, za které jsme získali kousky zprávy, o kterou jsme museli následně soupeřit v nelítostném souboji týmů. Naštěstí se nám všechno podařilo a tak už se zdálo, že je truhla na dosah. Jenže večer se znovu objevil Pán pevnosti a řekl nám, že poslední klíč je v temném lese, a že truhlu musíme přinést k němu. A že se vrátíme buďto s pokladem, nebo vůbec. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme se s tím poprali, jak to šlo, truhlu v lese zdárně otevřeli a tím ukončili celou soutěž!
S pokladem se nám domů jelo mnohem lépe a lekce, kterou jsme v pevnosti Čachnov zažili, se nám bude určitě jednou hodit!

Datum 10.06.2016

Vložil Ficky

Titulek Červnový vandr

Odpovědět

Po neuvěřitelné 5-ti leté pauze jsme s oddílem vyrazili zase pod stany do přírody. Tentokrát nás čekalo údolí řeky Oslavy. Trasa byla naplánovaná na cca 30km .V pátek jsem se potkali v Brně na nádraží a vyrazili vlakem směr Kralice nad Oslavou, odkud jsme šli po modré značce podél řeky Chvojnice až k jejímu soutoku s řekou Oslavou. Tam jsme se vydali po červené značce vzhůru na zříceninu hradu Kraví hora, kde jsme se rozhodli přenocovat. Než jsme však ulehli do stanů, Hóky nám řekl historku o kdysi zde žijících Lapcích a loupežnících. V sobotu ráno po vydatné snídani (gulášová polívka!) jsme se vydali na protější kopec - na zříceninu Levnov a po cestě jsem odlovili 2 kešky (Palouk pod Ketkovákem a Levnov). Po hodinovém deštíku jsme se vydali zpět na Kraví horu, kde jsme si vzali batohy a vyrazili směr Sedlecký hrad. Po cestě jsme navštívili pár zajímavých míst a odlovili další kešky (Vlčí kopec, lovecký zámeček ČEZu) a vyhlídku Gloriet, která se tyčí nad údolím řeky Oslavy. Další noc jsme přečkali na Sedleckém hradě poblíž velmi tajuplného místa 3 dřevěných křížů. Večer nám Hóky řekl příběh, co znázorňují 3kříže (matka s dvěma dcerami) a po pár tónech kytary jsme se odebrali do svých stanů. Poslední den nás už čekalo jenom dojít do Náměště nad Oslavou na vlak a zamířit směr Brno. Akce se velmi vydařila, i když neměla mnoho členů. Tímto bych velice chtěl poděkovat hrstce odvážných: Davčovi, Marťovi, Johance, Lilu a dvou externistům - bývalé člence oddílu Aničce a jejímu příteli s kytarou Cedníkovi, kteří se nebáli a absolvovali s námi tuto akci. Doufám, že příští ročník nás bude o mnoho více! Na všechny se za rok moc těšíme, Hóky a Ficky B)

Datum 22.05.2016

Vložil Janča

Titulek Výlet do brněnské Zoo

Odpovědět

Po studeném jaře se objevil slunečný den přesně stvořený na výlet do Zoo. Toho jsme hned využili a 30. 4. 2016 se vydali za zvířátky. Dozvěděli jsme se něco nového, zahráli si čarodějnickou hru a pochutnali si na zmrzlině. Nejvíce nás zaujali vlci, kteří se přímo před námi producírovali s obědem v tlamě a samozřejmě krmení malého ledního medvídka. Doufám, že se přísti rok můžeme těšit na další návštěvu naší krásné kopcovité Zoo!!