Kronika z akcí oddílu

Datum 05.11.2019

Vložil Tuňák

Titulek Podzimky Program_2119

Odpovědět

Po 100 letech od havárie laboratoře v Čachnovských lesích jsme se vydali prozkoumat, jak na tom krajina je.

Jednotlivé kroky výzkumu nám zadával neznámý "Mistr Zadavatel" ovšem na konci výzkumu jsme kvůli jistým potížím a obav z toxicity prostředí museli podepsali dokument mlčenlivosti, abychom se mohli dostat zpět domů. Proto jsou další informace a výsledky výzkumu přísně tajné.

Datum 15.04.2019

Vložil Johanka

Titulek Výlet Lednice 6.4.

Odpovědět

V sobotu 6.4.2019 jsme se vydali s oddílem vlakem do Lednicko-valtického areálu. Jako první jsme si prohlédli celý skleník, kde začínaly kvést různobarevné květy. Počasí celkem přálo a tak jsme prošli celým parkem podél rybníku až k Minaretu. Vyšli jsme nahoru (někteří z nás dokonce i víckrát ;-)) a pokochali se výhledem na celý areál i Pálavu.
Cestou zpátky k zámku jsme obešli rybník z druhé strany, prohlédli si zbytky aquaduktu, bránu a tzv. Peklo.
Než jsme se vydali zpátky na vlak, prohlédli jsme si dravce v zámecké ptačí kolonii.
Cestou zpátky do Podivína, odkud nám jel vlak zpátky do Brna, jsme se alespoň částečně chtěli zúčastnit Dne Ukliďme Česko a sbírali jsme nalezené odpadky.
Výlet byl úspěšný, ušli jsme asi 10 kilometrů a posbírali několik pytlů odpadků! Děkujeme moc všem zúčastněným dětem i dospělým!

Datum 20.12.2018

Vložil Monča

Titulek Zimní Slunovrat

Odpovědět

V sobotu 15.12. se uskutečnil náš tradiční výlet Zimní Slunovrat. Jako každým rokem byl rozdělen do dvou částí.

V té první-dopolední, jsme začínali v Ořešíně a šli jsme k našemu vánočnímu stromu. Ten jsme ozdobili dobrotama pro zvířátka a provedli jsme náš každoroční rituál. Při něm stojíme v kroužku, předáváme si hořící svíčku a přejeme si nějaké přání do následujícího roku. Počasí nám letos vyšlo, bylo krásně nasněženo, takže proběhla i nejedna koulovačka.

Odpolední část se konala v klubovně. Zazpívali jsme si koledy, pojedli cukroví a předali dárečky.

Ačkoliv účast byla komorní, výlet se vydařil. Fotografie najdete na oddílovém rajčeti. Doufáme, že se příští rok na Slunovratu znovu setkáme a tentokráte v hojnějším počtu:)

Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok:)

Datum 05.11.2018

Vložil Alča

Titulek Tropickým pralesem!

Odpovědět

Letošní podzimní prázdniny 27. 10. - 30. 10. 2018 jsme strávili pomocí nešťastnému cestovateli Zikmundovi, který kdesi v hlubinách afrického pralesa ztratil svého přítele Hanzelku. Proto jsme pečlivě pročesali okolí Čachnova, získali očkování proti žluté zimnici z květin nacházejících se v pralese a objevili mnoho užitečných informací o životě v tropech.

Po mnoha peripetiích jsme jako záchranná výprava zjistili, že hlavním nepřítelem jsou krvelačná bradavičnatá prasata. Protože jsme si ale počínali šikovně a neohroženě, nakonec jsme prasata porazili, vyjedli jim spižírnu a cestovatelé mohli pokračovat ve své expedici a bádat dál.

Datum 22.06.2018

Vložil Monča

Titulek Za pokladem MERKURU 15.-17.6.

Odpovědět

V pátek 15.6. jsme se vydali, společně s oddílem Stopařů, z brněnského hlavního nádraží hledat poklad. Záhy jsme sice zjistili, že jsme zapomněli mapu, jež nás tam měla dovést, leč jako správní pionýři jsme místo jeho údajného výskytu stejně bez problému našli. Byl jím kemp Merkur v Pasohlávkách. Hned první den se nám podařilo najít truhlu. K jejímu otevření však byly potřeba tři klíče. Do neděle se nám povedlo je všechny sehnat a truhlu otevřít. Byly jsme však zklamáni, poklad uvnitř nebyl. Jen dopis, jež nás navedl dále. Snad ho tedy ještě najdeme. Během víkendu jsme si užili krásného počasí, koupání, výletu do Pasohlávek, grilovačky a spoustu dalšího.

Tento výlet je pořádán každoročně, tak doufejme, že se příští rok sejdeme v Merkuru znovu a ještě ve větším počtu.

Datum 01.12.2016

Vložil Daniel

Titulek Záhada

Odpovědět

Odborníci ze všech krajů Země se sešli 26.11 2016, aby zjistili něco více o humanoidní bytosti terorizující obyvatelé Tišnova a jeho okolí. Z výpravy se vrátili živí a zdraví, ovšem video a foto materiál odmítají vypustit na veřejnost. Co se stalo na výpravě? Kde je onen ztracený materiál? Je to snad známkou nějakého většího spiknutí? Ilumináti nebo mimozemšťané ?
Jediné, k čemu se skupina odborníků vyjádřila, bylo kakao, které bylo prý moc dobré, a také to, že se jim výprava moc líbila. Záhadné chování a tajnůstkaření nás velmi překvapilo a zaujalo, proto budeme celou situaci pečlivě sledovat.